Gynecology and Women health - גנקולוגיה ובריאות האישה

 ממשלת הולנד החליטה לחסן 350 אלף ילדות ונערות נגד סרטן צוואר הרחם


המכון הלאומי לחיסון, (Netherlands Vaccine Institute) של ממשלת הולנד הכריז על החלטתו לכלול את החיסון החדש למניעת סרטן צוואר הרחם, הנקרא סרווריקס (Cervarix) במסגרת תוכנית חיסוני השגרה הלאומית לשנת 2009. במסגרת התוכנית יינתן החיסון לכ – 350 אלף ילדות ונערות הולנדיות ברחבי הולנד החל מהמחצית הראשונה של שנת 2009. ראשית יינתן החיסון לילדות בגיל 12 בבתי הספר ובהמשך גם לנערות בגילאי 13 עד גיל 16, במטרה להקטין את הסיכון לחלות בסרטן צוואר הרחם הנגרם על ידי נגיף הפפילומה האנושי כחלק ממדיניות בריאות הציבור בהולנד.

החיסון סרווריקס, המיוצר בחברת התרופות גלקסו סמית קליין, נבחר במסגרת מכרז שקיים משרד הבריאות ההולנדי, הודות לציונים הגבוהים שניתנו לו על פי קריטריונים שהועמדו במכרז, ביניהם, נמצא כבעל איכות ויעילות גבוהה בהגנה מפני סרטן צוואר הרחם והתפתחות תאים טרום סרטניים וכמעניק את ההגנה החיסונית הממושכת ביותר לאורך 10 שנים לפחות ממועד ההתחסנות. ציונים אלו מתבססים, בין היתר, על תוצאות מחקרים קליניים רחבי היקף, אשר כללו למעלה מ- 30 אלף נשים בכל רחבי העולם. מאז אישורו בסוכנות התרופות האירופאית ה- EMEA לילדות, נערות ונשים מגיל 10 ועד 45 נבחר סרווריקס בלמעלה מ – 50% מהמכרזים הלאומיים במדינות אירופה השונות.

בישראל אושר לאחרונה החיסון במשרד הבריאות והושק לציבור במסיבת עיתונאים שנערכה ביום שלישי 4.11.2008 במהלכה דיווח דורון שליט מנכ"ל חברת גלקסו סמית קליין ישראל, כי :"כבר בימים אלו מוצע סרווריקס במסגרת הביטוח המשלים של מכבי שרותי בריאות, קופת חולים מאוחדת וקופת חולים לאומית והביע תקווה כי גם שרותי בריאות כללית תכלול בקרוב את החיסון במסגרת כללית מושלם. שליט הזכיר כי: "על פי החלטת מדינת ישראל שהתקבלה בעבר, עתיד להיכנס חיסון לסרטן צוואר הרחם לשגרת החיסונים הלאומית בשנת 2011"

ובתוך כך נודע, כי גם ממשלת אנגליה וממשלת צרפת הכריזו לאחרונה על החלטתן לכלול את סרווריקס במסגרת תוכנית חיסוני השגרה הלאומית, אשר יינתן לילדות בגילאי 12 עד 13 בבתי הספר כחלק מתוך סל שירותי הבריאות הלאומיים.

החיסון סרווריקס (Cervarix), נועד להגן מפני זנים שונים של נגיף הפפילומה האנושי, האחראים לרוב מקרי סרטן צוואר הרחם וכן, למנוע זיהומים מתמידים והתפתחותם של תאים טרום סרטניים (CIN) ומיועד לראשונה לילדות, נערות ונשים מגיל 10 ועד 45. החיסון ניתן בשלוש מנות של זריקה בזרוע בטווח של חצי שנה, כאשר הזריקה השנייה ניתנת כחודש לאחר הזריקה הראשונה והזריקה השלישית ניתנת כחצי שנה לאחר הזריקה הראשונה. הנגיף אשר מועבר בדרך כלל בעת קיום יחסי מין, נישא על ידי הגבר ועלול להשפיע על התאים ברקמה של צוואר הרחם ולהביא להתפתחות של זיהומים מתמשכים, יבלות ושינויים טרום סרטניים. בעקבות תהליך שינוי זה עלול להתפתח סרטן. חיסון של נערות ונשים כנגד הנגיף, מהווה כלי מניעתי יעיל ובטוח נגד סרטן צוואר הרחם, אשר עשוי להציל את חייהן.

מערכת מסייעת
סרווריקס, הינו החיסון הראשון למניעת סרטן צוואר הרחם, הכולל בהרכבו, מערכת מסייעת (אדג'ובנטית) ייחודית הנקראת AS04. מערכת זו, מגבירה ומעצימה את התגובה החיסונית של גוף האישה לאנטיגנים אותם מכיל החיסון ובכך מאריכה את משך ההגנה.

היקף האבחון של סרטן צוואר הרחם בהולנד, בעולם ובישראל
על פי נתוני הערכה של משרד הבריאות ההולנדי, כ – 700 נשים מדי שנה מאובחנות כחולות בסרטן צוואר הרחם וכ – 200 נפטרות מהמחלה. מדובר בגורם המוות השני בהולנד בקרב נשים לאחר סרטן השד. ברחבי העולם מאובחנות כ – 500 אלף נשים מדי שנה עם סרטן צוואר הרחם וכ – 280 אלף מתות מהמחלה. בישראל, על פי נתוני האגודה למלחמה בסרטן מאובחנות כ- 180 נשים מדי שנה כחולות בסרטן צוואר הרחם ועל פי הערכות לאומיות כ – 70 נפטרות מהמחלה.

מחיר החיסון בישראל

כאמור בישראל, מוצע החיסון במסגרת הביטוח המשלים של מכבי שרותי בריאות, קופת חולים מאוחדת וקופת חולים לאומית במחיר של כ – 333 עד 383 שקלים למנת חיסון. בימים אלו נמצאת חברת גלקסו סמית קליין ישראל, במשא ומתן גם עם שרותי בריאות כללית על מנת לכלול את החיסון במסגרת כללית מושלם. יצוין כי סרווריקס, מיועד לחיסון נערות ונשים בגילאי 10 עד 45, לעומת החיסון הקיים כיום בשוק המותאם כיום לנשים עד גיל 26 בלבד.

כחלק מהאחריות החברתית והבריאותית, חברת גלקסו סמית קליין ישראל ממליצה לציבור הנשים כי במקביל לשימוש בחיסון יש להתמיד בבדיקות פאפ (משטח צוואר הרחם) תקופתיות, אחת לשנה לגילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם. כמו כן מומלץ לקיים יחסי מין מוגנים באמצעות שימוש בקונדום להפחתת הסיכון להידבקות בנגיף הפפילומה ונגיף האיידס.
 
אפשרויות

 גירסה להדפסה גירסה להדפסה

 שלח עמוד זה לחבר שלח עמוד זה לחבר

 
תפריט
פורום גינקולוגיה ובריאות האשה

רופא נשים
בדיקה במחזור
פרימולט נור
פרימולט נור
גלולות יחד עם רוקסו 150 מג ופרוביוטיקה
האם אפשר לקבל מחזור כשאת בהריון
הריון
קצת לחוצה
דימום או מחזור
HERPES HSV 1+2 IgM
צפוויט או ציפרודקס בתחילת הריון
צפוויט או ציפרודקס בתחילת הריון
מחזור לא סדיר אחרי אורגזמה??
אקטרופין
איחור במחזור לאחר הוצאת מירנה
הרשמה לאתר
אפשרויות נוספות
פורומים
שאלות לרופאים באתר
גלריית תמונות
שאלות נפוצות
אתרים מומלצים
משוב
המלץ לחבר
סקר
האם חזרת למשקל גופך שלפני ההריון?

חזרתי למשקלי שלפני ההריון
משקלי גבוה ב- 2-5 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה ב- 6-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה מ-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי לאחר הלידה נמוך ממשקלי לפני ההריון
הצבעות 2295
מחשבון BMI

משקל (ק"ג)

גובה (ס"מ) 


BMI

מדד מסת הגוף
(Body Mass Index) מודד את היחס בין משקל הגוף לגובה.
קטגוריה שלך:

גלריית תמונות

גלריית תמונות
הוסף למועדפים
קבע את גינקולוגיה ובריאות האישה כדף הבית

הוסף את גינקולוגיה ובריאות האישה למועדפים


(Commercial License / Authorization)  כל הזכויות שמורות גינקולוגיה ובריאות האשה ©