Gynecology and Women health - גנקולוגיה ובריאות האישה

 מדריך הישרדות משפחתי וזוגי לחג הפסח

ד"ר סוזי קגן

היהדות התברכה בחגים רבים כשהארוך בניהם הוא חג הפסח המלווה בחופשה מבית הספר והגן, מחופשות גשר בעבודה, ממפגשים משפחתיים ולחצים רבים. במהלך הזמן הזה מתעצמים לעיתים גם הקשיים החברתיים והזוגיים במסגרת מערכות היחסים בתוך המשפחה המורחבת וגם הקשר בין ההורים לילדים נחשף לאתגרים חדשים בעקבות השעות הרבות שמבלים ביחד. לקראת חג הפסח מגישה ד"ר סוזי קגן יועצת פסיכולוגית בכירה, בעלת קליניקה לטיפול משפחתי וזוגי ומרצה באוניברסיטת בר- אילן מספר טיפים להישרדות משפחתית וזוגית:
למי שבזוגיות חדשה - חשוב לזכור שתקופת החג נחשבת כטעונה ומורכבת ואף מעצימה מצבים קיימים. מריבות נוצרות על רקע משפחתי מורחב, וצפים קונפליקטים חבויים שהושקטו במהלך השגרה היומיומית. המפגש התכוף עם המשפחה המורחבת של בן הזוג השני יכולה להיות מעמסה רגשית ולהסתיים במריבה. לכן אמליץ לנסות לצמצם את המפגשים (כך למשל, אם עורכים את סעודת החג עם משפחת בן הזוג האחד, את הארוחה שלמחרת בצהריים כדאי לערוך עם בני המשפחה של בן הזוג השני או להישאר בבית עם המשפחה הגרעינית).

לזוגות ותיקים - קושי נוסף נוצר אצל זוגות שבתקופת השגרה, לאור לחץ העבודה והילדים, כמעט ולא נפגשים ולא משוחחים. החופשה האינטנסיבית הכפויה והשהות בבית מעלים יחד תכנים שבשגרה קל להימנע מהם ובמקום שתהה זו תקופת רוגע ושמחה חווים כולם לחץ, כעס ומריבות ולכן מומלץ להתארגן לתקופה זו בדרכים שיפחיתו מתח, מצוקה ולחץ: פעילויות משותפות, טיולים עם חברים, או במצב הטוב ביותר - נסו לטפל בקשיים טרם תקופת החג והגיעו להסכמים שיקלו עליכם. חשוב מאוד שתזכרו כי מדובר בתקופה שיש לה התחלה ויש לה סוף.
לסינגלים - אחד הקשיים הוא דווקא אצל אלו שאינם נמצאים בזוגיות או שאינם בעלי משפחה. חשוב לזכור כי עבור אנשים אלו אין שאלה קשה מזו השואלת : היכן אתה בליל הסדר ? שאלה לא פשוטה שכן התשובה "בבית לבד" גוררת הערות מלאות רחמים שמביכות את שני הצדדים, משאירות את השואל עם רגשות אשמה ורצון לעזור, ואת הבודד בתחושת התנצלות ורצון עז "לעבור לנושא הבא".
להורים - באשר לילדים, השקיעו ותכננו את החופשה מראש. הילדים המותשים משנת הלימודים העמוסה מגיעים לחופשת הפסח מוכנים לבלות ולהינות. לעומת זאת הם מוצאים עצמם פעמים רבות מבלים שעות מול מסך הטלוויזיה או מסך המחשב. אל ההורים מגיעות תלונות כגון: "משעמם לי"! "אין לי מה לעשות" וכדומה. ההמלצה שלי היא לתכנן פעילות משותפת בבית בו משחקים או פועלים יחד הילדים עם ההורים, מאחר והורים רבים מיצוים גם הם בחופשה מצב זה יוצר הזדמנות נפלאה לחיזוק הקשר, קירבה וטיפוח ההתפתחות הרגשית.
 
אפשרויות

 גירסה להדפסה גירסה להדפסה

 שלח עמוד זה לחבר שלח עמוד זה לחבר

 
תפריט
פורום גינקולוגיה ובריאות האשה

רופא נשים
בדיקה במחזור
פרימולט נור
פרימולט נור
גלולות יחד עם רוקסו 150 מג ופרוביוטיקה
האם אפשר לקבל מחזור כשאת בהריון
הריון
קצת לחוצה
דימום או מחזור
HERPES HSV 1+2 IgM
צפוויט או ציפרודקס בתחילת הריון
צפוויט או ציפרודקס בתחילת הריון
מחזור לא סדיר אחרי אורגזמה??
אקטרופין
איחור במחזור לאחר הוצאת מירנה
הרשמה לאתר
אפשרויות נוספות
פורומים
שאלות לרופאים באתר
גלריית תמונות
שאלות נפוצות
אתרים מומלצים
משוב
המלץ לחבר
סקר
האם חזרת למשקל גופך שלפני ההריון?

חזרתי למשקלי שלפני ההריון
משקלי גבוה ב- 2-5 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה ב- 6-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה מ-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי לאחר הלידה נמוך ממשקלי לפני ההריון
הצבעות 2295
מחשבון BMI

משקל (ק"ג)

גובה (ס"מ) 


BMI

מדד מסת הגוף
(Body Mass Index) מודד את היחס בין משקל הגוף לגובה.
קטגוריה שלך:

גלריית תמונות

גלריית תמונות
הוסף למועדפים
קבע את גינקולוגיה ובריאות האישה כדף הבית

הוסף את גינקולוגיה ובריאות האישה למועדפים


(Commercial License / Authorization)  כל הזכויות שמורות גינקולוגיה ובריאות האשה ©