Gynecology and Women health - גנקולוגיה ובריאות האישה

חיפוש

b

סקר

האם חזרת למשקל גופך שלפני ההריון?

חזרתי למשקלי שלפני ההריון
משקלי גבוה ב- 2-5 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה ב- 6-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה מ-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי לאחר הלידה נמוך ממשקלי לפני ההריוןהצבעות 2295
 

 

תוספי תזונה בהריון והנקה

 

שכחת גלולה ?

הפרעות בתפקוד מיני

 

 

גינקולוגיה גניקולוגיה פורום גניקולוגיה

 חדלון וסת מוקדם
 


הגיל הממוצע של התחלת חדלון וסת "טבעי" הוא 45-55. עם זאת, יש נשים שחוות חדלון וסת אפילו לפני גיל 40 עקב מחלה, התערבויות רפואיות או גנטיקה. מקרים אלה, בין אם הם מתרחשים עקב גורם טבעי או בשל גורם מלאכותי, מוכרים כחדלון וסת "מוקדם".
בנוסף להתמודדות עם גלי חום, עם תנודות במצב רוח, ועם תסמינים נוספים שמלווים חדלון וסת רגיל, הרי שנשים רבות שחוות חדלון וסת מוקדם נאלצות להתמודד גם עם דאגות פיזיות ורגשיות נוספות. לדוגמא, היות וחדלון וסת מציין את סיום שנות הפוריות, נשים שמעוניינות להרות, נוטות להיתקל בקשיים.

 
 
( קרא עוד... )
 

 מחצית מילדי העולם נושמים עשן סיגריות רעיל
 


מנתונים שפרסמה האגודה למלחמה בסרטן לרגל יום הסרטן הבינלאומי, עולה כי 700 מיליון ילדים ברחבי העולם נחשפים לסיגריות מסרטנות – רובם דווקא בבית או במכונית המשפחתית

ההמלצות להורים: לא לעשן ליד הילדים; לדאוג שהילדים יעסקו בפעילות גופנית וייהנו מתזונה בריאה; ולמנוע מהם חשיפה בלתי מבוקרת לשמש. אלו הם המסרים המרכזיים של "יום הסרטן הבינלאומי" שצויין ביום שני, 4.2.08 ברחבי העולם.

השנה מתמקד יום הסרטן העולמי בילדים. בארגון הסרטן העולמי (UICC) ובאגודה למלחמה בסרטן אומרים כי "חשוב לעודד הרגלים בריאים כבר בזמן הילדות, כדי שיסייעו במניעת המחלה בהמשך החיים".

 
 
( קרא עוד... )
 

 גישה אינה משפיעה על הישרדות חולה סרטן
 


מחקר איכותי מראה שחשיבה חיובית של אדם החולה בסרטן אינה משפיעה על סיכויי הישרדותו. זהו אחד המחקרים הנרחבים והקפדניים ביותר שנערכו אי פעם כדי לבחון סוגיה זו, ולפיו, למרות שגישה חיובית עשויה לעזור לחולי סרטן להתמודד עם מחלתם, אין היא משפיעה בצורה ישירה על ההישרדות.

המחקר כלל למעלה מ-1,000 איש שטופלו בגין סרטן ראש וצוואר; נמצא שלמצבם הרגשי של חולי הסרטן לא הייתה השפעה על הישרדותם. ממצאי המחקר מצטרפים לראיות שמאשרות כי הרעיון הפופולארי שלגישה אופטימית יש חשיבות מכרעת להבסת הסרטן, משולל בסיס מדעי. ד"ר ג'יימס ס. קוין, חוקר מדעי הרפואה ההתנהגותית מאוניברסיטת פנסילבניה, שהוביל את צוות המחקר, אמר את הדברים הבאים: "הלוואי שהיה זה נכון שההישרדות במחלת הסרטן מושפעת מהמצב הרגשי של הפציינט, אך אין זה המצב ואני סבור שעלינו להפסיק להאשים את הפציינט."

 
 
( קרא עוד... )
 

 סקר גנטי בתחילת ההיריון לאבחון מחלת ה- SMA
 


מאת: פרופסור יובל ירון, מנהל היחידה לאבחון גנטי טרום לידתי, במרכז הרפואי איכילוב תל אביב

מחלת ה- SMA היא מחלה גנטית הפוגעת בתאי העצב המוטוריים של חוט השדרה וגורמת לניוון של השרירים הרצוניים האחראים לפעולות כמו זחילה, הליכה, בליעה ושליטה בראש ובצוואר. התחושה ביתר הגוף היא נורמלית, כמו גם היכולות האינטלקטואליות של הילד.

מחלה זו הינה הגורם הגנטי השכיח ביותר לתמותה בתינוקות מתחת לגיל שנתיים – 1 מכל 10,000 תינוקות חולה במחלה קשה זו וכ- 1 מתוך 40 איש נושא את הגן למחלה, המועבר באופן רצסיבי. כלומר, כדי שייוולד ילד החולה במחלה, על שני ההורים להיות נשאים. מדובר במחלה ללא אפיון עדתי, בניגוד למחלות גנטיות אחרות האופייניות לעדה מסוימת - אשכנזים, ספרדים, תימנים וכדומה. המחלה שכיחה יותר באוכלוסיות המתאפיינות בנישואי קרובים. ישנם, למשל, כפרים ערביים שבהם המחלה שכיחה יותר בגלל ריכוז גבוה של נישואים בתוך המשפחה.

 
 
( קרא עוד... )
 

 6 חולים חדשים בסרטן הערמונית מאובחנים בישראל מדי יום
 


פרופ' אליעזר רובינזון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן

בכל יום נפטר אדם בישראל מסרטן הערמונית ושישה גברים מאובחנים כלוקים במחלת הסרטן השכיחה ביותר בקרב גברים בישראל. כך עולה מנתוני רישום הסרטן הלאומי במשרד הבריאות, שמפרסמת האגודה למלחמה בסרטן. על פי הנתונים, מתגלים בישראל כ-2,250 מקרים חדשים של סרטן הערמונית וכ-380 גברים מתים ממנה מדי שנה.
גיל מבוגר ומוצא מגבירים את אחוזי השכיחות. היסטוריה משפחתית הקובעת כי גברים שלהם אב שחלה - נמצאים בסיכון גבוה פי שניים לחלות בסרטן מסוג זה. כמו כן, תזונה לא נכונה, שתיית אלכוהול ועישון חשודים כמגבירי שכיחות אפשריים, אולם דרושים עוד מחקרים נוספים על מנת לחזק קביעה זו.

 
 
( קרא עוד... )
 

 חקיקה אוסרת עישון במקומות ציבוריים
 


איסור עישון במקומות ציבוריים, ובכלל זה מקומות עבודה, נועד בראש ובראשונה להגן על אוכלוסיית הלא-מעשנים מפני הנזקים הבריאותיים שגורם עישון פסיבי. בד בבד, האיסור לעשן במקומות ציבוריים משפיע לטובה גם על המעשנים: יצירת סביבה ללא עישון מעודדת הפחתה של מספר הסיגריות שמעשנים צורכים ואף גמילה מוחלטת מעישון. כמו כן, היא מפחיתה את הלגיטימציה החברתית של העישון והופכת אותו למנהג חריג. מדוח משרד הבריאות בנושא עולה כי במדינות המטילות הגבלות על העישון, ובכלל זה איסור עישון במקומות ציבוריים ומסים גבוהים יותר על מוצרי טבק, שיעורי העישון נמוכים יותר.

 
 
( קרא עוד... )
 

מאמרים נוספים
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 ]
 
תפריט
פורום גינקולוגיה ובריאות האשה

רופא נשים
בדיקה במחזור
פרימולט נור
פרימולט נור
גלולות יחד עם רוקסו 150 מג ופרוביוטיקה
האם אפשר לקבל מחזור כשאת בהריון
הריון
קצת לחוצה
דימום או מחזור
HERPES HSV 1+2 IgM
צפוויט או ציפרודקס בתחילת הריון
צפוויט או ציפרודקס בתחילת הריון
מחזור לא סדיר אחרי אורגזמה??
אקטרופין
איחור במחזור לאחר הוצאת מירנה
הרשמה לאתר
אפשרויות נוספות
פורומים
שאלות לרופאים באתר
גלריית תמונות
שאלות נפוצות
אתרים מומלצים
משוב
המלץ לחבר
סקר
האם חזרת למשקל גופך שלפני ההריון?

חזרתי למשקלי שלפני ההריון
משקלי גבוה ב- 2-5 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה ב- 6-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה מ-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי לאחר הלידה נמוך ממשקלי לפני ההריון
הצבעות 2295
מחשבון BMI

משקל (ק"ג)

גובה (ס"מ) 


BMI

מדד מסת הגוף
(Body Mass Index) מודד את היחס בין משקל הגוף לגובה.
קטגוריה שלך:

גלריית תמונות

גלריית תמונות
הוסף למועדפים
קבע את גינקולוגיה ובריאות האישה כדף הבית

הוסף את גינקולוגיה ובריאות האישה למועדפים


(Commercial License / Authorization)  כל הזכויות שמורות גינקולוגיה ובריאות האשה ©